Організація сортування вдома

Карантин – “чудова” нагода оцінити, скільки сміття продукує ваша сім’я, та почати сортувати або оптимізувати вашу систему сортування. Один зі страхів сортувальників-початківців – безлад, купа сміття по всьому дому. Щоб цього уникнути, пропонуємо вам простих правил. ❓Скільки потрібно контейнерів/для чого? Для комфортного тимчасового зберігання вторсировини потрібно 4 коробки: ♻️ПЕТ
♻️макулатура
♻️скло
♻️інше
Перші три види вторсировини накопичуються у найбільшому обсязі. У контейнер з іншим складайте алюмінієві банки, тару від побутової хімії, плівку, тетрапак, стаканчики від кави, білі пакети з супермаркету. Для цих фракцій, найчастіше, окремі коробки не потрібні, бо їх збирається замало. Але якщо у вашій сім’ї сміттєвий бак має інший склад – розподіляйте контейнери як вам зручно.
❓Де все це зберігати? Коробки можна розмістити на балконі, у кладовці, або у суміжному коридорі (якщо сусіди не проти). Окрім цього, вам потрібен пластиковий контейнер, відро чи пакет для вторсировини, яка повинна просохнути перед тим, як відправити її у велику коробку. Розмістити можна під раковиною у кухні. Це зручніше і гарніше, ніж сушити пляшки на стільниці. Також, вам може знадобитися пакет для дрібних клаптиків паперу, щоб не виходити кожного разу на балкон чи в коридор.
❓Якщо місця дуже мало? Якщо ж у вас немає можливості виділити місце для 4 коробок, виділіть 2 – для паперу та всього іншого. Пропонуємо саме такий розподіл, тому що папір не можна мочити, а все інше потрібно мити, і сировина може бути вологою. Перед тим, як здавати вторсировину, просто відсортуйте те, що назбиралося у другій коробці. Або зробіть це вже у пункті прийому. Загалом, немає ідеального варіанту організації сортування.
❓Куди подіти відсортоване? Під час карантину пункти прийому, не працюють. Тому єдиний вихід – накопичувати вторсировину на балконі, у гаражі, кладовці. А вже потім, не наражаючи себе і оточуючих на небезпеку, здати на переробку.
Сортуйте, помічайте свої потреби та підлаштовуйте побут під них.