Звернення до громади Тисменицької ОТГ !!!

  1. АТП-0928 – що це???

АТП-0928 – це приватна компанія, яка працює на ринку ТПВ вже більше 30 років. Останні роки АТП займається вивозом відходів у місті Івано-Франківську. Після створення ІФ ОТГ, з листопада 2020 року підприємство розпочало надавати послуги і у селах громади, що приєднались до ОТГ.

Станом на серпень 2021 року тариф у ІФ ОТГ складає 22,54 грн. за одну особу в місяць як для мешканців міста, так і для мешканців навколишніх сіл. Даний тариф діє ще з 2019 року та буде збільшено з вересня до 26,70 грн. Відповідні коригування тарифу підприємством подано на розгляд виконкому.

2. Тариф у Тисмениці. Як приймався?

У квітні 2021 року виконавчим комітетом Тисменицької міськради було оголошено конкурс на визначення виконавця послуг з вивозу побутових відходів. Така процедура передбачена законом. У травні конкурс відбувся. У ньому взяло участь два учасники. Конкурсною комісією переможцем було визнано ПрАТ «АТП-0928», які запропонували тариф 26,25 грн. з однієї особи;  805,43 грн. за 1 тонну  для бюджетних споживачів  та 825,59 грн. для інших споживачів.  Все це висвітлювалось у засобах масової інформації, на сайті міської ради, у соцмережах. Участь у конкурсі міг взяти будь-хто охочий, який би відповідав кваліфікаційним критеріям.

За результатами конкурсу, згідно чинного законодавства, переможець зобов’язаний опублікувати розрахунок тарифу, що АТП-0928 і було зроблено. На власному сайті, на офіційному сайті міської ради та у газеті «Вперед». Будь-хто з мешканців, представників влади, депутатів, старост , громадських активістів мали можливість ознайомитись з розрахунками тарифу та внести свої зауваження та пропозиції. У визначений законом  термін 30 днів жодного звернення , зауваження чи пропозиції не надходило. Відповідно, 30 червня виконавчим комітетом було затверджено пропонований  тариф у розмірі 26,25 грн. з однієї особи в місяць.

 3. Чому потрібно платити за отримані послуги?

30 червня 2021 року було підписано договір між виконавчим комітетом Тисменицької міської ради та ПрАТ «АТП-0928» на надання послуг поводження з побутовими відходами на території усієї ОТГ. З 01 липня ці послуги надаються якісно та  вчасно,  згідно затвердженого графіку. Але у справі поводження з відходами має бути взаємоповага та відповідальність обох сторін: надавача послуг та споживача. Надавач послуг зобов’язується вчасно та якісно вивозити сміття, прибирати після завантаження контейнерні майданчики, захоронювати відходи у спеціально визначені місця, створити умови для укладання договорів та отримання необхідної для споживачів інформації. Натомість, Споживачі повинні дотримуватись правил поводження з відходами та вчасно оплачувати за отримані послуги. Тому , якщо не буде оплати за послуги від мешканців громади – не буде чим заправити сміттєвози, закупити запчастини, виплачувати зарплату працівникам та оплачувати за захоронення на полігоні, відповідно, надання послуг буде припинено.

 4. Яка альтернатива?

Законом України «Про відходи» передбачено, що надання послуг з поводження з відходами на визначеній території надається підприємством, що визначається на конкурсній основі і відповідає певним кваліфікаційним вимогам ( досвід роботи, наявність спецтехніки, персоналу і т.д.), згідно тарифів, що затверджені органом місцевого самоврядування.  Відповідно, знайомий на тракторі чи на фірі, що збирає раз у квартал мішки по селі і бере за це гроші – у минулому. Іншого законом не передбачено. Хіба знову – у поле, ліс, яри, потоки чи не береги річок…

Вибирати Вам !!!

  5. Що робити надалі?

Дане звернення до громади Тисменицької ОТГ з’явилосьу зв’язку із дуже низьким рівнем оплати за отримані послуги за липень місяць. На початку серпня у кожне помешкання як Тисмениці,  так і сіл ОТГ було доставлено рахунки для сплати за послуги, що були надані у липні. У рахунках було вказано вартість послуги, кількість зареєстрованих за певною адресою людей, вартість за місяць та реквізити , куди потрібно сплачувати за послуги. Крім того, абонентською службою підприємства було організовано графік прийому споживачів для укладення договорів, розрахунків та перерахунків при помилковому внесенні кількості зареєстрованих, наданні додаткової інформації. Але, на жаль, деякі громадські активісти, скориставшись  даним графіком, вирішили проводити на цих зустрічах свої мітинги, підбурюючи людей до нехтування обов’язком укладення угоди та із закликами не оплачувати за послуги, бо це дуже дорого.  Які наміри переслідують такі активісти? Напевно громаді на місцях видніше. Для них чим гірше для влади – тим краще для них. Але чи краще від цього буде пересічному жителю певного населеного пункту? Напевно – ні….

Уже два місяці АТП-0928 проводить вивіз побутових відходів. За цей час було здійснено близько 100 їздок сміттєвозів, що тягне за собою значні фінансові витрати підприємства. Станом на 25 серпня рівень оплат за липень за послуги з поводження з відходами залишається на дуже низькому рівні. Тому, просимо мешканців громади не піддаватись на маніпуляції та здійснити оплату за отримані послуги у липні та серпні.

Якщо ж громада вважає нашу послугу непотрібною для них чи занадто дорогою – то просимо Вас визначитись і повідомити про відмову до 01 вересня 2021року.

Дізнатись свою заборгованість чи отримати додаткові відповіді на запитання можна за телефоном 097-930-2703, на сайті підприємства www.atp0928.if.ua  або в офісі за адресою:

м. Тисмениця, вул.  К. Левицького 4, 2-й поверх.